Previous Index
Alycat Meeting
Alycat - Meeting Summary
Website: southern districts model car club

http://Southern Districts Model Car Club Registered to Southern Districts Model Car Club


Alycat Race Management System 9.5.4.3 1987-2015 Alycat Software www.alycat.com
Sunday, 2 December 2018



Fastest Times of Day

Buggy
Name Status Fastest Lap
Darryn Cornwell 39.755
Shane SMITH 40.013
Jake Solly 40.091
Ian Smdman 40.519
Dave Hincks 40.814
Jason Samarcq 41.343
Stewy Black 41.721
Matt Samra 41.850
Marco Cianfrone 42.608
Mark Lawlor 43.112
Damien Odea 43.315
Danny Garbett 43.856
Jason Birch 44.720
Scott Hunter 45.155
Anthony Kendrick 45.589
Ben Jacka 48.643
Electric
Name Status Fastest Lap
Steven Cowen 40.206
Mark Norman 40.352
Mark Ruta 40.359
Bradley Samarcq 40.670
Phillip Neville 40.967
Mark C 41.003
Nicko 45.377
Brendo Mooch 45.761
Benny Mooch 45.779
Mathew Garbett 47.399
Ben Flak 71.643
Buggy (7 min's)
Name Status Best Lap/Times
Darryn Cornwell 10/7m2.883s
Jason Samarcq 10/7m14.548s
Ian Smdman 10/7m18.434s
Matt Samra 10/7m23.319s
Dave Hincks 10/7m35.031s
Marco Cianfrone 10/7m36.656s
Stewy Black 10/7m39.891s
Damien Odea 10/8m3.961s
Jake Solly 9/7m6.329s
Mark Lawlor 9/7m14.824s
Danny Garbett 9/7m22.714s
Anthony Kendrick 9/7m36.481s
Jason Birch 9/7m40.481s
Shane SMITH 9/7m47.677s
Scott Hunter 8/7m16.418s
Ben Jacka 8/7m24.060s
Buggy (20 min's)
Name Status Best Lap/Times
Darryn Cornwell 27/20m13.153s
Ian Smdman 27/20m37.620s
Stewy Black 27/20m44.163s
Jason Samarcq 26/20m1.523s
Matt Samra 26/20m9.899s
Marco Cianfrone 26/20m22.867s
Shane SMITH 26/20m36.556s
Dave Hincks 25/20m18.130s
Danny Garbett 24/20m41.853s
Anthony Kendrick 24/20m45.012s
Mark Lawlor 23/20m1.889s
Jason Birch 22/20m2.603s
Ben Jacka 22/20m33.900s
Damien Odea 21/20m1.238s
Jake Solly 20/17m19.556s
Scott Hunter 12/11m41.762s
Electric (7 min's)
Name Status Best Lap/Times
Phillip Neville 10/7m5.567s
Mark Ruta 10/7m7.626s
Mark Norman 10/7m12.896s
Steven Cowen 10/7m23.779s
Bradley Samarcq 10/7m53.506s
Benny Mooch 8/7m9.135s
Nicko 8/7m12.651s
Brendo Mooch 8/7m28.617s
Mathew Garbett 8/7m41.986s
Mark C 7/7m10.400s
Ben Flak 3/7m27.254s
Electric (10 min's)
Name Status Best Lap/Times
Mark Norman 15/10m36.950s
Mark Ruta 14/10m3.245s
Phillip Neville 14/10m10.596s
Bradley Samarcq 14/10m26.304s
Steven Cowen 14/10m34.000s
Brendo Mooch 12/10m43.820s
Mathew Garbett 11/10m9.308s
Nicko 11/10m28.733s
Mark C 10/10m7.074s
Benny Mooch 8/7m9.135s
Ben Flak 7/10m8.214s

Results of All Rounds
Buggy B
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Rnd 3 Final Leg 1 Final Leg 2 Combined
1st Shane SMITH (Q14) 8/7m15.952s 8/7m11.122s 9/7m47.677s 26/20m36.556s(1) 23/20m30.509s(3) 4
2nd Anthony Kendrick (Q12) 0/0m0.000s 9/7m39.182s 9/7m36.481s 16/16m21.945s(5) 24/20m45.012s(1) 6
3rd Mark Lawlor (Q10) 8/7m9.470s 9/7m14.824s 9/7m22.567s 12/10m49.045s(6) 23/20m1.889s(2) 8
4th Danny Garbett (Q11) 8/7m5.831s 9/7m25.602s 9/7m22.714s 24/20m41.853s(2) 0/0m0.000s(6) 8
5th Ben Jacka (Q16) 8/7m24.060s 7/7m45.132s 6/7m43.701s 17/20m51.684s(4) 22/20m33.900s(4) 8
6th Jason Birch (Q13) 6/7m49.000s 9/7m48.924s 9/7m40.481s 22/20m2.603s(3) 0/0m0.000s(8) 11
7th Damien Odea (Q8) 3/3m54.626s 1/5m34.090s 10/8m3.961s 9/7m24.013s(8) 21/20m1.238s(5) 13
8th Scott Hunter (Q15) 6/5m23.062s 8/7m16.418s 7/7m7.351s 12/11m41.762s(7) 0/0m0.000s(7) 14
* Final dropped
Buggy A
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Rnd 3 Final Leg 1 Final Leg 2 Combined
1st Ian Smdman (Q3) 9/7m5.175s 10/7m19.280s 10/7m18.434s 26/20m1.398s(1) 27/20m37.620s(2) 3
2nd Jason Samarcq (Q2) 10/7m21.327s 10/7m14.548s 10/7m28.859s 24/18m22.391s(3) 26/20m1.523s(4) 7
3rd Darryn Cornwell (TQ) 5/3m54.852s 10/7m21.775s 10/7m2.883s 18/20m22.974s(7) 27/20m13.153s(1) 8
4th Dave Hincks (Q5) 10/7m35.594s 8/6m0.725s 10/7m35.031s 25/20m21.566s(2) 25/20m18.130s(7) 9
5th Stewy Black (Q7) 10/7m41.679s 10/7m39.891s 10/7m43.322s 21/16m32.411s(6) 27/20m44.163s(3) 9
6th Matt Samra (Q4) 0/0m0.000s 10/7m25.729s 10/7m23.319s 22/20m18.752s(5) 26/20m9.899s(5) 10
7th Marco Cianfrone (Q6) 9/7m6.510s 9/7m42.081s 10/7m36.656s 23/17m50.713s(4) 26/20m22.867s(6) 10
8th Jake Solly (Q9) 9/7m21.911s 9/7m6.329s 9/7m19.675s 16/20m32.268s(8) 20/17m19.556s(8) 16
* Final dropped
Buggy DNQ
Pos Name Qual Final Leg 2 Combined
1st Ben Flak ???
* Final dropped
Electric
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Rnd 3 Final Leg 1 Final Leg 2 Final Leg 3 Combined
1st Mark Ruta (Q2) 10/7m28.030s 10/7m7.626s 10/7m10.717s 14/10m10.990s(2) 14/10m3.245s(1) 14/10m42.360s(3)* 3
2nd Mark Norman (Q3) 10/7m19.529s 9/6m34.213s 10/7m12.896s 6/4m31.644s(9)* 14/10m22.938s(2) 15/10m36.950s(1) 3
3rd Phillip Neville (TQ) 10/7m29.093s 10/7m5.567s 0/0m0.000s 14/10m10.596s(1) 14/10m23.411s(3) 13/10m8.406s(4)* 4
4th Bradley Samarcq (Q5) 9/7m31.234s 9/7m9.558s 10/7m53.506s 12/9m24.628s(3) 14/10m26.304s(4) 11/9m15.013s(5)* 7
5th Mathew Garbett (Q9) 8/7m41.986s 7/6m47.416s 7/5m55.234s 11/10m9.308s(5) 10/8m50.617s(5) 0/0m0.000s(8)* 10
6th Steven Cowen (Q4) 10/7m30.700s 10/7m23.779s 10/7m27.694s 0/0m0.000s(10)* 5/4m3.509s(9) 14/10m34.000s(2) 11
7th Mark C (Q10) 7/7m10.400s 0/0m0.000s 0/0m0.000s 10/10m7.074s(6) 10/10m25.716s(6) 6/6m16.161s(7)* 12
8th Nicko (Q7) 8/7m30.071s 8/7m12.651s 7/6m11.153s 8/9m26.512s(7) 6/8m17.466s(8)* 11/10m28.733s(6) 13
9th Brendo Mooch (Q8) 7/7m14.882s 8/7m28.617s 6/5m18.640s 12/10m43.820s(4) 0/0m0.000s(10)* 0/0m0.000s(9) 13
10th Ben Flak (Q11) DNS DNS 3/7m27.254s 7/10m8.214s(8) 7/10m42.653s(7) 0/0m0.000s(11)* 15
11th Benny Mooch (Q6) 6/6m29.742s 0/0m0.000s 8/7m9.135s 0/0m0.000s(11) 0/0m0.000s(11)* 0/0m0.000s(10) 21
* Final dropped